» Mobile Version
Espumisan®... proti nadýmání!

Kojenecká kolika

Kolika se nejčastěji vyskytuje u kojenců, proto se jí také říká „kojenecká kolika“. Záchvaty koliky se obvykle objevují večer; miminko se neklidně svíjí a přitahuje k bříšku nožičky. Někdy je miminko velmi podrážděné a často pláče.

 

Závažnost bolestivého problému

Závažnost bolestivého problému

Kojenecká kolika se může vyskytnout v raných stádiích života miminka (a obvykle se objevuje ve věku několik týdnů a může trvat až 5 měsíců); postihuje 10–30 % kojenců. U 80 % z nich se první příznaky objevují již v druhém týdnu života.

 

Proč mají kojenci koliku?

Proč mají kojenci koliku?

Kojenecká kolika se projevuje jako podrážděnost, záchvaty neklidu a delší, hlasitý pláč. Vědci stále hledají příčiny kojenecké koliky. Předpokládá se, že riziko koliky je dvakrát vyšší u miminek, jejichž matky kouří cigarety. Koliku negativně ovlivňuje také alergie na bílkoviny kravského mléka, nesnášenlivost laktózy a stres.

 

Jak se zbavit nadýmání u kojenců?

Jak se zbavit nadýmání u kojenců?

Plačící miminko by mělo být drženo v náručí, objímáno nebo nošeno. Masáž nebo teplý obklad mohou zmírnit napětí bříška a podpořit jeho funkci. K dostání jsou čaje proti nadýmání a na uvolnění, které obsahují fenykl nebo heřmánek.

Při problémech s nadýmáním u kojenců použijte Espumisan® kapky 100 mg/ml. Simetikon obsažený v tomto léčivém přípravku způsobuje účinný rozpad bublin plynů ve střevech a napomáhá jim odejít z těla ven.