» Mobile Version
Espumisan®... proti nadýmání!

Co je nadýmání a kdo jím trpí?

Co je nadýmání a kdo jím trpí?

Nadýmání je způsobeno nadměrným hromaděním plynu v zažívacím traktu. Nejčastějšími příznaky nadýmání, které popisují pacienti, jsou: břišní potíže a pocit plnosti, hlasité bublavé zvuky, někdy dokonce i bolest.

Nadýmání může postihnout každého bez ohledu na věk, životní styl nebo zdravotní stav

 

Jak se nadýmání projevuje?

Jak se nadýmání projevuje?

Nadýmání je způsobeno nadměrným hromaděním plynů v těle. U zdravého člověka může zažívací trakt trvale obsahovat 150 až 200 ml plynu, který obsahuje zejména: dusík (11–92 %), kyslík (0–11%), oxid uhličitý (3–54%), vodík (0–86%), metan (0–86%), a jiné, např. těkavé organické kyseliny a sirovodík (0–1%). Tělo je odstraní dýcháním, difúzí do krve, pomocí bakteriální flóry a vylučováním. Přibližně 600–1400 ml těchto plynů odejde každý den při říhání.

Konečníkem je každý den pravidelně vylučováno přibližně 476–1491 ml plynů. V případě zažívacích poruch se toto množství zvyšuje.

 

V čem je problém?

V čem je problém?

Nadýmání je jednou z nejčastějších gastrointestinálních obtíží hlášených během návštěv v ordinaci. Závažnost tohoto problému je stále nejasná. Na jedné straně je nadýmání často skrývané jako trapný problém, na druhou stranu je zanedbávané ze strany pacientů i lékařů jako důležitý příznak. I když lékaři nejsou jednotní v názoru na příčiny nadýmání, nejčastěji uvádějí: nedostatek pohybu, gastrointestinální a metabolická onemocnění, nežádoucí účinky různých léků nebo zácpu a silný stres. Častou příčinou nadýmání je i úmyslné zadržování plynů. To je často kvůli společenským důvodům. Učíme se, že není vhodné „pouštět větry“ ve společnosti.

 

Jak se s nadýmáním vypořádat?

Jak se s nadýmáním vypořádat?

Ve snaze vypořádat se s nadýmáním bychom se v první řadě měli zabývat jeho příčinami. Zaprvé by mělo dojít ke změně stravy a životního stylu. Specialisté doporučují omezit potraviny, které stimulují tvorbu plynů, jako jsou fazole, zelí nebo syrová cibule. Také bychom se měli vyhýbat kořeněným a smaženým jídlům. Jídla bychom měli jíst pomalu, v klidné atmosféře bez stresu. Lidé se zažívacími problémy by často měli konzumovat koření a bylinky, které regulují funkci střev, např. fenykl, zázvor, máta, heřmánek nebo bobkový list. Jednou z možností, jak se lze vypořádat s nadýmáním, je simetikon. Simetikon působí tak, že snižuje povrchové napětí bublin plynu a způsobuje jejich rozpad. Plyn uvolněný z těchto bublin je snadno vstřebán nebo vyloučen z těla.

 

Plyn znamená potíže … také při zobrazovacím vyšetření v oblasti břicha

BEZ PŘÍPRAVY  – PO PŘÍPRAVĚ POMOCÍ  PŘÍPRAVKU ESPUMISAN®

Espumisan® účinně rozrušuje nahromaděné bubliny plynu a výrazně zlepšuje viditelnost břišních orgánů při sonografickém vyšetření.

 

Espumisan® – preferovaný lék proti nadýmání!

Espumisan®

Espumisan® – lék proti nadýmání
Espumisan je v současné době jediným volně prodejným lékem v tobolkách obsahující pouze simetikon.