Řešení stavů spojených s nadýmáním a plynatostí od prvních týdnů života | Espumisan 100 mg/ml perorální kapky, emulze

Espumisan® 100 mg/ml perorální kapky, emulze

Perorální kapky obsahující 100 mg/ml simetikonu k efektivní symptomatické léčbě zažívacích obtíží způsobených plyny, jako je nadýmání a plynatost. Přináší rychlou a spolehlivou úlevu od nadýmání po bohatém a tučném jídle, při citlivosti na některé potraviny, při stresu, nadýmání během menstruace, rovněž jej lze použít k odstranění plynů před lékařským vyšetřením.

Dvě balení Espumisanu 100 mg/ml perorální kpaky, emulze v různých velikostech, na pravé straně je za velkým balením obrázek lva.
Dvě balení Espumisanu 100 mg/ml perorální kpaky, emulze v různých velikostech, na pravé straně je za velkým balením obrázek lva.
Ikona s kouzelnou hůlkou, která ukazuje efektivitu Espumisanu a jeho účinné látky, simetikonu.

Efektivní řešení plynatosti

„Občas mě trápí nadýmání. Je mi kvůli tomu trapně. Omezuje mě to a poměrně dost tím trpí moje sebedůvěra. Espumisan® mi umožnil, abych se ve společnosti cítila mnohem jistěji.“

Barbara Wosniak,
obchodní poradce

Balení Espumisanu
Balení Espumisanu
Ikona plynu ve střevech

Jak
Espumisan® funguje?

Espumisan® – různé lékové formy dle vaší potřeby

Tři kamarádky si dávají kávu a dobře se spolu baví, povídají si o plynatosti a Espumisanu. V popředí je obrázek balení Espumisanu 40 mg měkké tobolky.

Espumisan®
40 mg měkké tobolky

Přináší rychlou a spolehlivou úlevu od nadýmání po bohatém a tučném jídle, při přecitlivělosti na potraviny, při stresu a během menstruace.

Dvě mladé ženy a mladý muž v pracovním oblečení, jak energicky kráčí městem, v popředí je balení Espumisanu Easy.

Espumisan®
Easy 125 mg granule

Inovativní forma granulí pro snadné a diskrétní řešení plynatosti na cestách bez nutnosti zapíjení vodou.

Časté dotazy

  Espumisan obsahuje účinnou látku simetikon, která mění povrchové napětí bublinek plynu zachycených v trávicím ústrojí. Když bublinky prasknou, plyn se z nich uvolní a poté se jej lze snáze zbavit říhnutím nebo jeho odchodem z konečníku.

  Přípravek Espumisan tobolky 40 mg je indikován pro děti od 6 let a dospělé. Pro symptomatickou léčbu dětské koliky je k dispozici Espumisan 100 mg/ml perorální kapky, emulze pro snažší polykání.

  Děti (starší 6 let) a dospělí užívají 2 tobolky (80 mg simetikonu) až 3x nebo 4x denně (celkem 240–320 mg denně). Přípravek se užívá s jídlem nebo po jídle a v případě potřeby rovněž před spaním. Délka léčby se řídí průběhem obtíží. V případě nově vzniklých a/nebo přetrvávajících trávicích potíží je ovšem vhodné klinické vyšetření.

  Simetikon, účinná látka Espumisanu, se používá již zhruba 50 let. Je dobře prostudován a bylo zjištěno, že v podstatě nemá žádné nežádoucí účinky. Na plyn zachycený v nestrávené potravě působí pouze fyzikálně a nevstřebává se do organismu. Je možné ho užívat i k dlouhodobé léčbě. Snadno se polyká, jedna dávka jsou dvě malé tobolky. Je vhodný pro těhotné ženy i kojence. Espumisan neobsahuje cukr, a je proto vhodný i pro diabetiky. Vyrábí se v Německu za přísné kontroly kvality.

  Příbalový leták: Informace pro uživatele

  Espumisan® 100 mg/ml perorální kapky, emulze

  Pozorně si přečtěte tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože obsahuje pro Vás důležité informace.

  Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře či lékárníka.

  • Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat pročíst znovu.
  • Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
  • Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.  Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Viz bod 4.
  • Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.
  • Co naleznete v této příbalové informaci.

  Související články

  Espumisan® televizní spot

  Podezření na nežádoucí účinky a další informace o bezpečnosti léčivých přípravků, případně podezření na nežádoucí příhody zdravotnických prostředků společnosti Berlin-Chemie/A.Menarini nám můžete nahlásit e-mailem: farmakovigilance@berlin-chemie.cz, telefonicky: + 420 267 199 333

  Další možností pro pacienty a zdravotnické odborníky je hlásit nežádoucí účinky pomocí formuláře na stránkách SUKL:  http://www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek.
  Vaše osobní údaje budou zpracovány podle platné legislativy.

  Pečlivě si pročtěte příbalový leták.
  Volně prodejný lék Espumisan® tobolky obsahuje simetikon. K vnitřnímu užití.

  Pečlivě si pročtěte příbalový leták.
  Volně prodejný lék Espumisan® kapky obsahuje simetikon. K vnitřnímu užití.

  Pečlivě si pročtěte návod k použití.
  Zdravotnický prostředek Espumisan® Easy obsahuje simetikon. K vnitřnímu užití.