Život se spokojeným bříškem | Espumisan

Vše o
Espumisanu®

Balení Espumisanu v různých lékových formách pro různé potřeby
Balení Espumisanu v různých lékových formách pro různé potřeby

Espumisan® – pro moderní svět s rychlým životním tempem

Žijeme ve světě vyznačujícím se rychlým tempem. Dny často plynou ve znamení hektického pracovního rozvrhu, jídla s sebou a konzumace kávy, která nám pomáhá vydržet být aktivní. Při tomto způsobu života se většina lidí někdy setká s nadýmáním a plynatostí. Náš trávicí systém je stejnou měrou úžasný jako citlivý. Ikdyž není nadýmání často považováno za závažné onemocnění, přesto může podkopávat naši sebedůvěru v přítomnosti jiných lidí a být tak na překážku, když si chceme užívat čas s přáteli a kolegy.

Rychlá úleva od nadýmání s Espumisanem®

Aby člověk zpomalil životní tempo a jedl zdravě, se často snadněji řekne, než udělá. A právě zde přichází ke slovu Espumisan. Účinná látka Espumisanu dokáže rychle přinést úlevu od pocitu nafouklého břicha a nastartovat tak úspěšný den!

Vědecké studie prokázaly, že účinná látka Espumisanu má protipěnící efekt. Je tedy účinná při léčbě zažívacích problémů spojených s plynatostí.

Jak Espumisan® funguje?

Mnoho lidí ví, jaké to je, cítit se plně po bohatém jídle. Je-li v trávicím ústrojí přítomné nadměrné množství plynů nebo vzduchu, označujeme tento stav jako nadýmání. Člověk má pocit plnosti, břicho je tvrdé, napnuté nebo nafouklé. Úlevu přináší odchod plynů.

Proč se ale vůbec plyny v zažívacím traktu hromadí? Důvody nadýmání mohou být různé a dosud nebyly zcela vědecky objasněné. Obvykle to ale souvisí s problémy s produkcí a tranzitem střevních plynů. Podobným způsobem, jako vidíte malé bublinky v mýdlové vodě, může být přebytečný plyn zachycen v nestrávené potravě nebo na sliznici našich střev nebo žaludku.

Účinná látka Espumisanu mění povrchové napětí takto zachycených bublinek plynu. Když bublinky prasknou, plyn se z nich uvolní a poté se jej lze snáze zbavit říhnutím nebo jeho odchodem z konečníku.

Kdy je vhodné užít Espumisan® ?

Nadýmání a plynatost patří během návštěvy lékaře mezi nejčastěji uváděné příznaky postihující trávicí trakt. Jejich důvody vzniku a intenzita se mohou u každého člověka velmi lišit. Účinná látka Espumisanu, simetikon, je osvědčený a účinný prostředek proti nadýmání a plynatosti. Jediná dávka účinné látky Espumisanu přináší rychlou úlevu od příznaků spojených s přítomností plynů, jako je plynatost a nafouklé břicho. Bylo prokázáno, že simetikon, účinná látka Espumisanu, je účinný proti nadýmání. Existuje několik stavů a situací, které mohou být příčinou nadýmání:

  • Nadýmání během těhotenství, menstruace nebo při menopauze
  • Nadýmání může být způsobeno citlivostí na potraviny a potravinovou intolerancí
  • Kojenecká kolika
  • K nadýmání může vést stres
  • Odstranění plynů před návštěvou lékaře (před vyšetřením)

Má Espumisan® vedlejší účinky?

Simetikon, účinná látka Espumisanu, se používá již zhruba 50 let. Je dobře prostudován a bylo zjištěno, že v podstatě nemá žádné nežádoucí účinky. Na plyn zachycený v nestrávené potravě působí pouze fyzikálně a nevstřebává se do organismu. Je možné ho užívat i k dlouhodobé léčbě. Snadno se polyká, jedna dávka jsou dvě malé tobolky. Je vhodný pro těhotné ženy i kojence. Espumisan neobsahuje cukr, a je proto vhodný i pro diabetiky. Vyrábí se v Německu za přísné kontroly kvality.

Formy přípravku

Espumisan®– rychlá úleva při nadýmání!

Nadýmání a plynatost jsou normální. Současný moderní styl života může být ale velmi náročný. Stresující práce a zároveň snaha skloubit koníčky, rodinný život a společenské aktivity může vést ke stresu, stejně jako konzumace přílišného množství tučných a jinak nezdravých jídel. Naše zažívací ústrojí nedokáže držet krok, což má za následek nadměrnou produkci plynů, jež se mohou hromadit v trávicím ústrojí a způsobovat tak pocit plnosti a nafouknutí. Pro mnoho lidí je zdrojem stresu i samotný nepříjemný pocit v žaludku a obava z nekontrolovaného odchodu plynů.

Simetikon, účinná látka Espumisanu, nabízí rychlou a spolehlivou úlevu. Účinná látka, simetikon, je osvědčeným a účinným prostředkem proti nadýmání a plynatosti. Jediná dávka účinné látky Espumisanu přináší rychlou úlevu od celé řady příznaků spojených s přítomností plynů, jako je plynatost a nafouklé břicho.

Espumisan® televizní spot

Podezření na nežádoucí účinky a další informace o bezpečnosti léčivých přípravků, případně podezření na nežádoucí příhody zdravotnických prostředků společnosti Berlin-Chemie/A.Menarini nám můžete nahlásit e-mailem: farmakovigilance@berlin-chemie.cz, telefonicky: + 420 267 199 333

Další možností pro pacienty a zdravotnické odborníky je hlásit nežádoucí účinky pomocí formuláře na stránkách SUKL:  http://www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek.
Vaše osobní údaje budou zpracovány podle platné legislativy.

Pečlivě si pročtěte příbalový leták.
Volně prodejný lék Espumisan® tobolky obsahuje simetikon. K vnitřnímu užití.

Pečlivě si pročtěte příbalový leták.
Volně prodejný lék Espumisan® kapky obsahuje simetikon. K vnitřnímu užití.

Pečlivě si pročtěte návod k použití.
Zdravotnický prostředek Espumisan® Easy obsahuje simetikon. K vnitřnímu užití.