Nadýmání a zobrazovací vyšetření | Espumisan

Nadýmání a zobrazovací vyšetření

Nastávající rodiče se dívají na obrázky dítěte pořízené pomocí ultrazvuku
Nastávající rodiče se dívají na obrázky dítěte pořízené pomocí ultrazvuku

 

Užití odpěňujících látek před zobrazovacím vyšetřením

Tvorba plynů a jejich odchod jsou zcela normální. Ovšem jejich objem a četnost se mezi jednotlivci značně liší. Nadýmání sice není považováno za závažné onemocnění, může být ale problémem při určitých diagnostických vyšetřeních během návštěvy u lékaře.

Zejména účinnost diagnostiky pomocí ultrazvuku v oblasti břicha je za přítomnosti plynů v žaludku a ve střevech značně omezená. Plyn ve střevech často znemožňuje jasné zobrazení orgánů a detailů během vyšetření.

 

Přínosy užití odpěňujících látek před zobrazovacím vyšetřením

Pokud trpíte nadýmáním, dobrou zprávou je, že v tom nejste sami. S nadýmáním a plynatostí se v životě setká téměř každý z nás. Náš organismus je úžasný systém, který dokáže přeměnit potravu na energii. Pokud však při tomto procesu v trávicím ústrojí vzniká příliš mnoho plynů, způsobuje to pocit plnosti a nafouklého břicha. Potíže s odchodem plynů mohou mít za následek silný diskomfort, bolesti břicha i jeho zvětšení.

Jak může pomoci Espumisan: Účinná látka Espumisanu mění povrchové napětí bublinek plynu zachycených v trávicím ústrojí. Když bublinky prasknou, plyn se z nich uvolní a poté se jej lze snáze zbavit říhnutím nebo jeho odchodem z konečníku.

 

Mají odpěňující látky vedlejší účinky?

Simetikon, účinná látka Espumisanu, se používá již zhruba 50 let. Je dobře prostudován a bylo zjištěno, že v podstatě nemá žádné nežádoucí účinky. Na plyn zachycený v nestrávené potravě působí pouze fyzikálně a nevstřebává se do organismu. Je možné ho užívat i k dlouhodobé léčbě. Snadno se polyká, jedna dávka jsou dvě malé tobolky. Je vhodný pro těhotné ženy i kojence. Espumisan neobsahuje cukr, a je proto vhodný i pro diabetiky. Vyrábí se v Německu za přísné kontroly kvality.

 

Další tipy, jak zabránit nadýmání při zobrazovacím vyšetření

I když je mechanismus nadýmání předmětem rozsáhlého vědeckého zkoumání, nebyl dosud plně objasněn. Příčiny vzniku se mohou u jednotlivců značně lišit, může se jednat o poruchy trávení, citlivost na některé potraviny nebo hormonální nerovnováhu. Před zobrazovacím vyšetřením může odchod plynů zvýšit přehlednost vyšetřované oblasti.

  Mladí rodiče sedí u jídelního stolu a jí, na sobě mají pracovní oblečení, mezi nimi sedí jejich dítě. Smějí se a užívají si společně strávený čas.
  Mladí rodiče sedí u jídelního stolu a jí, na sobě mají pracovní oblečení, mezi nimi sedí jejich dítě. Smějí se a užívají si společně strávený čas.

  Potravinové alergie a nesnášenlivost určitých potravin mohou být příčinou nadýmání v důsledku neschopnosti organismu strávit některou složku potraviny.

  Člověk stojí v kuchyni a zdobí dort drobným ovocem. Na pracovní desce je několik dortíků.
  Člověk stojí v kuchyni a zdobí dort drobným ovocem. Na pracovní desce je několik dortíků.

  Příliš mnoho cukru, luštěnin, případně nadměrné množství vlákniny ve stravě může být problematické, jelikož z nestrávené potravy vznikají plyny. Častou příčinou podrážděného zažívání je také ochutnávání nových jídel během cestování do ciziny.

  Mladá žena se světlými vlasy svázanými do copu sedí u pracovního stolu a píše si na lísteček poznámku.
  Mladá žena se světlými vlasy svázanými do copu sedí u pracovního stolu a píše si na lísteček poznámku.

  Příčinou špatného zažívání může být i samotný stres. Stresující práce nebo rodinná situace mohou vést k tomu, že jíme ve shonu a příliš rychle. Spolykaný vzduch při rychlém stravování je častou příčinou nadýmání a plynatosti.Stress itself can be a cause of poor digestion. And a stressful job or family situation might force you to eat your food too quickly. Swallowing air while eating is a common cause for bloating and flatulence.

  Mladá matka k sobě tiskne plačící miminko trpící dětskou kolikou ve snaze jej utišit.
  Mladá matka k sobě tiskne plačící miminko trpící dětskou kolikou ve snaze jej utišit.

  U malých dětí se velmi často stává, že při kojení spolykají nadměrné množství vzduchu. Trpí proto často nadýmáním, které může vést k dětské kolice.

  Mladá žena, kterou trápí nadýmání během menstruace, sedí skrčená na zemi a levou rukou se drží za břicho.
  Mladá žena, kterou trápí nadýmání během menstruace, sedí skrčená na zemi a levou rukou se drží za břicho.

  Problémy s nadýmáním během menstruace uvádí mnoho žen. Hormonální nerovnováha může zpomalovat činnost zažívacího ústrojí a způsobovat tak nadýmání.

  Těhotná žena, kterou trápí nadýmání, sedí na pohovce a oči má zavřené. Její partner ji utěšuje a objímá ji.
  Těhotná žena, kterou trápí nadýmání, sedí na pohovce a oči má zavřené. Její partner ji utěšuje a objímá ji.

  Podobně jako během menstruace, se i v těhotenství může objevit problém s nadýmáním.

   

  Espumisan® – rychlá úleva od nadýmání!*

  Nadýmání a plynatost jsou normální. Současný moderní styl života může být ale velmi náročný. Stresující práce a zároveň snaha skloubit koníčky, rodinný život a společenské aktivity může vést ke stresu, stejně jako konzumace přílišného množství tučných a jinak nezdravých jídel. Naše zažívací ústrojí nedokáže držet krok, což má za následek nadměrnou produkci plynů, jež se mohou hromadit v trávicím ústrojí a způsobovat tak pocit plnosti a nafouknutí. Pro mnoho lidí je zdrojem stresu i samotný nepříjemný pocit v žaludku a obava z nekontrolovaného odchodu plynů.

  Simetikon, účinná látka Espumisanu, nabízí rychlou a spolehlivou úlevu. Účinná látka, simetikon, je osvědčeným a účinným prostředkem proti nadýmání a plynatosti. Jediná dávka účinné látky Espumisanu přináší rychlou úlevu od celé řady příznaků spojených s přítomností plynů, jako je nadýmání a plynatost.

  Simetikon, účinná látka Espumisanu, snižuje povrchové napětí bublinek plynu zachycených v potravě v zažívacím traktu. Když bublinky prasknou, plyn se z nich uvolní, takže se snáze vstřebá střevní stěnou a lze se jej zbavit říhnutím nebo jeho odchodem z konečníku.

   

  *Klinické studie byly provedeny s účinnou látkou simetikonu.

  Espumisan® 40 mg měkké tobolky

  Měkké tobolky obsahující 40 mg simetikonu k efektivní symptomatické léčbě zažívacích potíží v důsledku plynatosti.

  Balení Espumisanu 40 mg tobolky
  Balení Espumisanu 40 mg tobolky

  Espumisan® – různé lékové formy dle vaší potřeby

  Dvě balení Espumisanu 100 mg/ml perorální kapky, emulze v různých velikostech v popředí, za větším balením je obrázek lva. Na pozadí je spokojené miminko, které leží na usmívající se mamince a zvídavě se dívá do fotoaparátu.

  Espumisan® 100 mg/ml perorální kapky, emulze

  Snadno polykatelné perorální kapky pro řešení stavů souvisejících s plynatostí od prvních týdnů života.

  Tři kamarádky si dávají kávu a dobře se spolu baví, povídají si o plynatosti a Espumisanu. V popředí je obrázek balení Espumisanu 40 mg tobolky.

  Espumisan® 40 mg tobolky

  Přináší rychlou a spolehlivou úlevu od nadýmání po bohatém a tučném jídle, při přecitlivělosti na potraviny, při stresu a během menstruace.

  Dvě mladé ženy a mladý muž v pracovním oblečení, jak energicky kráčí městem, v popředí je balení Espumisanu Easy.

  Espumisan® Easy 125 mg granule

  Inovativní forma granulí pro snadné a diskrétní řešení plynatosti na cestách bez nutnosti zapíjení vodou.

  Espumisan® televizní spot

  Podezření na nežádoucí účinky a další informace o bezpečnosti léčivých přípravků, případně podezření na nežádoucí příhody zdravotnických prostředků společnosti Berlin-Chemie/A.Menarini nám můžete nahlásit e-mailem: farmakovigilance@berlin-chemie.cz, telefonicky: + 420 267 199 333

  Další možností pro pacienty a zdravotnické odborníky je hlásit nežádoucí účinky pomocí formuláře na stránkách SUKL:  http://www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek.
  Vaše osobní údaje budou zpracovány podle platné legislativy.

  Pečlivě si pročtěte příbalový leták.
  Volně prodejný lék Espumisan® tobolky obsahuje simetikon. K vnitřnímu užití.

  Pečlivě si pročtěte příbalový leták.
  Volně prodejný lék Espumisan® kapky obsahuje simetikon. K vnitřnímu užití.

  Pečlivě si pročtěte návod k použití.
  Zdravotnický prostředek Espumisan® Easy obsahuje simetikon. K vnitřnímu užití.